Pārlekt uz galveno saturu

Studējošo pašpārvalde

Studējošo pašpārvalde

Ieskats vēsturē

LBTU Tehniskās fakultātes Studējošo pašpārvalde daudzu gadu garumā, jau no rašanās brīža, 1994. gada rudens, ir pierādījusi sevi daudzās un dažādās darbības sfērās. Sadarbībā ar studentiem un citiem sadarbības partneriem tā spējusi radīt spilgtu un darbspējīgu TF tēlu, kas spēj aizstāvēt un pārstāvēt gan fakultātes, gan arī studentu intereses universitātē, kā arī valsts un pasaules mērogā vēl arvien. TF Studējošo pašpārvalde dod iespēju:

  • Iepazīties un iegūt labus draugus, labi atpūsties un produktīvi izmantot savu laiku;
  • Piedalīties, sadarboties un aizstāvēt gan savas, gan arī pārējo intereses ne tikai universitātes, bet arī pasaules mērogā;
  • Iepazīties un komunicēt ar uzņēmējiem un sabiedriskajām organizācijām;
  • Pierādīt sevi dažādās darbības jomās, kuras spēj būt kā labs atspēriena punkts tālākajai karjerai.

TF SP ir pirmā no universitātē dibinātajām fakultāšu pašpārvaldēm. Gadu gaitā pašpārvalde ir spējusi radīt lielas pārmaiņas gan studentu, gan arī pašas fakultātes dzīvē. "Mehi" pratuši vienmēr pozitīvi izcelties ar saliedētību un savstarpēju draudzību, kas liecina par veiksmīgu sadarbību starp pašpārvaldi, studentiem un fakultāti.

Līdz 2000. gadam TF vienmēr tika uzskatīta par puišu fakultāti, tomēr 2000. gada 1. jūlijā fakultātē tika izveidots piektais institūts – Izglītības un mājsaimniecības institūts, kurā pārsvarā studē meitenes, līdz ar to tas deva jaunas vēsmas fakultātei, bet neizmainīja studentu vidū iepriekšējo līdzsvaru, draudzību un saticību.

Pašpārvaldes vadītāja amatu ir ieņēmuši daudzi studenti no visdažādākajām fakultātes specialitātēm un tā kā Mehiem parādījās arī Mehu meitenes, arī vadītāja amatu ir ieņēmušas Izglītības un mājsaimniecības institūta studentes:

1994-1997 – Arnis Razminovičs

1997-1999 – Māris Melnis

1999-2001 – Olafs Vronskis

2001-2002 – Indra Šedlinska

2002-2005 – Jānis Kuķis

2005-2006 – Gatis Bērziņš

2006-2009 – Ilze Vārna

2009-2011 – Oskars Kļaviņš

2011-2011 – Māris Dubovs

2011-2013 – Liene Lēvalde

2013-2014 – Maija Bārzdaine

2014-... – Aldis Reihmanis

... -... – Dāvis Grinevics

... -... – Kristaps Rupmanis

... -... – Jānis Soms

... -... – Roberts Bojārs

Kopš 2021 – Regnārs Lambreksis

TF SP izveidoja tradīcijas, kuras ir nemirstīgas gadu gadiem un spēj studentu dzīvi padarīt krāsaināku ar daudz dažādiem pasākumiem. Mehu himna ir spējusi vienot gan studentus, gan absolventus, tā ir neizdzēšama no atmiņas nevienam īstam Meham gadu gadiem. Līdz ar to gadu no gada pirmkursnieki ir mācējuši veiksmīgi aizstāvēt savas fakultātes godu Azemitologa svētkos. Pateicoties fakultātes studentu saliedētībai un arī vecāko kursu atbalstam 6 reizes esam ieguvuši Azemitologa Lielo ceļojošo balvu no 2001. līdz 2008. gadam.

Fakultāšu dienu aizsākumi ir meklējami pašpārvaldes dibināšanas - 1994. gadā. Mehu dienas arī tiek uzskatītas par TF SP dzimšanas dienu un vienmēr ir rādījušas priekšzīmi citām fakultātēm, līdz ar to tām ir ļoti liela nozīme gan studentu, gan arī pilsētnieku vidū, jo tie ir vieni no pašiem spilgtākajiem svētkiem Jelgavas pilsētā, kuri spēj ieinteresēt jebkura gada gājuma cilvēkus.

Mehu dienas ar laiku jau ir kļuvušas par savdabīgu sezonas atklāšanu automobiļu sporta piekritējiem un tās spēj sapulcēt cilvēkus no visiem Latvijas novadiem. Tā kā piekritēju šādam pasākumam ir ļoti daudz, tādēļ katru gadu Mehu dienu programma pilnveidojas un mainās, jo dalībnieku un skatītāju prasības ar katru gadu tikai aug.

Daudzu gadu garumā esam spējuši palīdzēt pilnveidoties gan mums pašiem, gan LBTU, gan arī apkārt esošajiem cilvēkiem, tomēr ļoti labi apzināmies, ka viens cilvēks jeb vadītājs to nespēj izdarīt, ja nebūtu tik daudz palīdzīgu roku un ar idejām pilnu galvu, kas ar mieru jebkur un jebkad darīt un iet tik tālu cik vajadzēs, lai dabūtu gatavu, kaut vai neiespējamo. Tādēļ liels paldies visiem entuziastiem, aktīvistiem, ikvienam, kurš ir pielicis savu roku un domu, lai palīdzētu mums augt, attīsties un būt tādiem, kādi mēs esam tagad.

Detalizēta informācija par LBTU SP pieejama mājas lapā. 

Tehniskās fakultātes studējošo pašpārvaldes telpa komandas darbam / diskusijām (5. stāvs, 505. telpa):

TF_pasparv

TF_pasparvalde

TF_pasparv