Pārlekt uz galveno saturu

Lauksaimniecības tehnikas institūts (LTI)

LTI_22

 

Ieskats institūta vēsturē

Lauksaimniecības tehnikas institūta pirmsākumi ir meklējami 1919. gadā, kad veidojās Latvijas Augstskola un tās Lauksaimniecības fakultātes ietvaros tika izveidota arī Lauksaimniecības mašīnu katedra. Katedras pirmais mācībspēks bija docents, vēlākais profesors Arvīds Leppiks, kurš katedru vadīja līdz 1944. gadam. Četrpadsmit gadus katedrā noritējusi vēlākā profesora Jāņa Āboliņa darbība. Katedra ir pabijusi gan Latvijas universitātes Lauksaimniecības fakultātes (1939 - Rīgā, Kronvalda bulvārī 1, 1919 - 39), gan Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas Lauksaimniecības fakultātes (Jelgavas pilī, 1939 - 44), gan Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Lauksaimniecības mehanizācijas fakultātes (Rīgā: Ausekļa ielā 5, 1944-56 un Ganību dambī 19, 1956 - 61; Jelgavā Imanta Sudmaļa, tagad Jāņa Čakstes bulvārī 5, no 1961) sastāvā. 
1969. gadā tika dibinātas vēl divas - Lopkopības mehanizācijas un Ražošanas apmācības katedras, kuras pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados ir saplūdušas ar Lauksaimniecības mašīnu katedru un tagad veido Lauksaimniecības tehnikas institūtu.
 
Materiāli tehniskais nodrošinājums

Institūta pārziņā 11 mācību laboratorijas un 2 zinātniskās laboratorijas. Mācību laboratoriju mašīnas un iekārtas tiek atjaunotas un papildinātas ar jauniem eksponātiem, kurus uz vienošanās pamata piegādā dažādas firmas, piem., firmas Agritech, Ojārs Āva un D, Amazone, Vaderstad, Baumaschinen Lettland, Kalnakrogs, Sandio, MTZ Serviss, Silja, Priekuļu mašīnu stacija, Agro – Vita, Spars, Magnus, DeLaval, Larta – 1 un citas. Daļa mašīnu un iekārtu klāsta mainās katru gadu tā nodrošinot laboratorijas ar mūsdienīgiem eksponātiem. Zinātnisko laboratoriju aprīkojums tiek papildināts izmantojot zinātnisko grantu līdzekļus. Institūts izsaka pateicību firmām par studiju procesa atbalstu:

Digitālais Brunch "Digitālā lauksaimniecība"

Sponsori