Pārlekt uz galveno saturu

Absolventu atsauksmes

Par to, ka Jelgavā tāda Tehniskā fakultāte pastāv, zināju jau sen. Taču pirms studijām Rīgā es nekad mūžā nebūtu apsvēris mācīties ne-Rīgas augstskolā. Man tās likās "lauķu" skolas. Lūk, tik greizs bija man skatījums... Pēc neveiksmīgi pavadīta gada Rīgas "elitārajā" augstskolā, man tēvs (LBTU absolvents) piedāvāja aizbraukt kopā ar mani uz LBTU Atvērto durvju dienu. Pieklājības pēc piekritu aicinājumam, taču joprojām biju skeptisks. Kad atnācu un ieraudzīju fakultāti, izgāju pa to ekskursijā, tad manas domas krasi mainījās. Sapratu, ka šī fakultāte spēj piedāvāt daudz vairāk kā ...

No Mašīnu projektēšanas un ražošanas programmas
1. kursa studenta teiktā anonīmā aptaujā
2013. gada oktobrī

 

Paldies par labo un visaptverošo izglītību un redzesloku, kuru ieguvu deldēdams TF solus un gaiteņus.

Māris Matrevics
Lauksaimniecības inženierzinātnes programmas
2008. gada absolvents, 11.09.2013.

 

Gribu izteikt visdziļāko pateicību Jums un Jūsu kolēģiem par manis skološanu!

Nupat saņēmu jauku ziņu! Šodien manā bakalaura darbā aprakstītais cilvēkam ar kustību traucējumiem pielāgotais motocikls ir saņēmis tehniskās apskates uzlīmi. Žēl tikai, ka avīzēs par to vēl nerakstīs, jo CSDD nāca pretī, izdarot izņēmumu, jo patreiz likumi neļauj veikt šāda veida pārbūves. Patlaban CSDD kopā ar motociklistu pārstāvjiem cenšas izstrādāt motociklu pārbūves noteikumus. Redzēs, ar ko tas beigsies!

Jauki, ka topošie motociklu pārbūves noteikumi balstās uz manu bakalaura darbu. Lai CSDD reģistrētu motocikla pārbūvi man nācās pārstrādāt bakalaura darbu par pārbūves tehnisko projektu. Atliek vien gaidīt, kad CSDD izstrādās un MK apstiprinās šos noteikumus.

Bet jau šobrīd varu teikt, ka pateicoties Jūsu skološanai, man ir izdevies uzrakstīt pārbūves projektu, uz kā balstoties mans paziņa ir piereģistrējis Latvijā pirmo motocikla pārbūvi, kad pārbūves rezultātā mainās transporta līdzekļa tips no solo motocikla uz triciklu!

Ar prieku atceros Jelgavā pavadīto laiku, turklāt tas ir izrādījies nenovērtējami vērtīgs! Paldies Jums par pacietību un sniegtajām zināšanām!

Mārtiņš Grēve
Lauksaimniecības inženierzinātnes programmas
2013. gada absolvents, 10.08.2013.

 

Arguments studijām fakultātē varētu būt tāds, ka prasmes, kuras tiek iegūtas TF, uzaudzē mums milzīgu spuru, lai nākotnē mēs būtu īstas haizivis mūsdienu tehnikas okeānā. Apkārt kaimiņi mācās šajā programmā, ir apmierināti un gandarīti. Nolēmu stāties šo zināšanu granīta grauzēju pulciņā arī es, jo neviena cita augstskola neko līdzīgu nepiedāvā. Pirmais iespaids ir labs, tas rada drošības sajūtu, ka tā mācīšanās lieta ies uz priekšu straujiem soļiem, jo ir atsaucīgi mācībspēki un skolasbiedri. Viss vēl nav līdz galam iepazīts, bet esmu optimistiski noskaņots, ka atradīšu daudz interesantu un apbrīnojamu parādību un lietu kā pilī, tā arī fakultātē.

Kaspars Dzergačs,
Lauksaimniecības inženierzinātnes
bakalaura programmas 1. kursa students,
2011. gada oktobris (teiktais studentu aptaujā)

 

Ar šo vēlos informēt, ka par pamatu ņemot iegūto vispusīgo izglītību LBTU Tehniskajā fakultātē, esmu ieguvis Dr.sc.ing. grādu enerģētikā. Paldies par labu mācīšanu un pamatīgajām zināšanām!

Ar cieņu Āris Žīgurs, 
valdes priekšsēdētājs, Rīgas siltums.
1988. gada absolvents, 16.02.2010.

 

"LBTU Tehniskajā fakultātē pasniedzēji mums bieži atgādināja, ka inženieris var kļūt par ekonomistu, bet ekonomists nevar kļūt par inženieri. Ar pamatizglītību inženierzinātnēs tālākajās studijās patiešām gāja diezgan viegli."

Ainārs Reinolds, 
Lauksaimniecības inženierzinātnes programmas 
1998. gada absolvents, 
Dienas bizness, 19.01.2010.

 

Es absolvēju LBTU Tehnisko fakultāti, un lepojos ar to!!! Grūti bija mācīties, tam piekritīs visi MEHI. Fizika, matemātika, speciālie priekšmeti - pasniedzēji ļoti stingri. Bet, tie, kas mācījās, viegli vai grūti - tika pāri! Toties ar savu diplomu man nebija nekādu problēmu kāpt pa karjeras kāpnēm, jo man bija vislabākie mācībspēki, Latvijas Labākajā Universitātē!

[Anonīms autors].

 

Cienījamie LBTU mācībspēki!

2008. gada 13. maijā es, kā Saeimas deputāts un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sekretārs piedalījos šīs Saeimas komisijas sēdē. Darba kārtībā bija šāds jautājums: "Lauksaimniecības tehnikas uzskaite un tehniskās apskates, ar to saistītās problēmas un to risinājums". Minētajā sēdē man bija prieks dzirdēt Zemkopības ministrijas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras direktora Armanda Binovska teikto. Proti, kad izvērsās debates par to, vai šo aģentūru nevajadzētu pievienot ceļu satiksmes drošības direkcijai tādēļ, ka diez vai šī aģentūra esot spējīga veikt dažnedažādu veidu pa šosejām neripojošo mašīnu tehnisko apskati un uzraudzību, A.Binovskis ļoti uzslavēja LBTU absolventus - inženierus, kuri tagad ienākot darbā šajā aģentūrā. Šie jaunie inženieri esot ne tikai teorētiski ļoti labi sagatavoti, bet līdz pēdējai skrūvītei pārzinot lauksaimniecības tehniku arī praktiski. To, ka A. Binovska vārdi ir patiesi, apstiprināja arī klātesošie ceļu satiksmes drošības dienesta vadošie darbinieki. Kā lauku cilvēks, kurš nu jau trīsdesmito vasaru pavada laukos, es gribēju dalīties savā priekā par dzirdēto ar jums - LBTU mācībspēkiem.

9. Saeimas deputāts Visvaldis Lācis
2008. gada 2. jūnijā

 

"Iemācīja mācīties, nevis specializāciju. … , tā ir pareiza pieeja, jo studiju sākumā vēlamā specializācija reti ir zināma, tāpēc labāk galveno uzmanību pievērst pamatiem."

Aivars Gaidlazda, 
Lauksaimniecības inženierzinātnes programmas

2006. gada absolvents.
No intervijas KarjerasDienā 24.05.2008.

 

Manuprāt, ļoti liela vērtība mūsdienu tehnoloģiju un datorizācijas pārpildītajā laikmetā ir tā, ka fakultātē tomēr atzīst cilvēcisko kontaktu un saskarsmes nozīmi. Šeit strādā ļoti atsaucīgi un pretimnākoši mācībspēki, radot patīkamu un pozitīvu gaisotni. Un tas palīdz studentiem justies droši šajā vidē un droši doties pie mācībspēkiem, lai risinātu dažādus jautājumus.
Līdzās labi organizētam, interesantam un saistošam mācību procesam, fakultāte piedāvā arī iespēju piedalīties dažādās radošajās un sporta aktivitātēs.
Fakultātei ir sadarbība ar ārvalstu mācību iestādēm, tādējādi studentiem tiek dota iespēja pārbaudīt savas spējas un sevi pilnveidot, dodoties pieredzes apmaiņā uz citu valstu augstskolām. Šo iespēju izmantoju arī es, 3 mēnešus studējot Helsinku Universitātē. Šajā laikā guvu lielisku pieredzi un iespēju raudzīties uz lietām no cita skatu punkta. Patiesi iesaku šādu iespēju izmantot ikvienam TF studentam!
Kā kaut ko ļoti īpašu, kas vienmēr paliks atmiņā, noteikti jāpiemin TF organizētās MEHU dienas un MEHU himna!
Tie bija lieliski pavadīti gadi, studējot Latvijas Labākās Augstskolas Tehniskajā fakultātē!!!

Rūta Bozoviča, 
Mājturības-pedagoģijas programmas
2006. gada absolvente
(teikts 2007. gadā).

 

Studiju laikus LBTU TF vienmēr atceros kā vienu no skaistākajiem manā mūžā. Uzsākot studijas LBTU TF pirmām kārtām iemācījos būt patstāvīgs, pieņemt patstāvīgus lēmumus un organizēt savu laiku. Šajā laikā ieguvu daudz labu draugu, iepazinos ar tagadējo sievu, kā arī, pamatojoties uz iegūtajām fundamentālajām zināšanām, sekmīgi uzsāku aktīvās darba gaitas.
Novēlu fakultātes mācībspēkiem un studentiem neapstāties pie sasniegtā, vienmēr uzstādīt sev jaunus mērķus un tiekties uz to sasniegšanu!

Imants Bozovičs,
Lauksaimniecības inženierzinātnes programmas
2004. gada absolvents
(teikts 2007. gadā)

 

Atskatoties atpakaļ uz gaišo posmu mūsu studentiskajā dzīvē, varu teikt tikai vienu – ja "laika vecis" šo mirkli spētu atgriezt, dodot atkārtotu iespēju, bet ar šodienas pieredzi – ar tādu pat degsmi dzīvotu un strādātu šos gadus. Valodu un ekonomiku gan ņemtu krietni stingrāk. Ja runā par LMF (tolaik - Lauksaimniecības mehanizācijas fakultāte) reitingu, tad tas tālajos 80-tajos bija ļoti augsts, profesija bija pieprasīta, inženieris kotējās un mēs, "mehi" bijām lieli patrioti un augstā godā savu "faķi" turējām.

Edmunds Rumba,
1987. gada absolvents (2007. g.)

 

Tā kā darba darīšanās bieži iznāk braukāt pa Latviju, sanāk satikt arī daudzus "mehus". Un tad, satiekoties un aprunājoties, rodas "baigi foršā" apziņa, ka tie taču visi ir savējie un tu esi viens no viņiem, un mūs visus saista neaizmirstamie gadi, kas pavadīti šajā dzelteni brūnajā ēkā…. Un tā ir tāda pleca sajūta, tāda kā drošība, ka vienmēr būs pie kā griezties vajadzīgā brīdī un būs, kas tevi sapratīs, sniegs atbalstu vai palīdzīgu roku, ja tas būs nepieciešams.

Ainārs Lāčgalvis, 
1986. gada absolvents (2006. g.)

 

Tehniskajā fakultātē iegūtās zināšanas ir pietiekamas, lai iekļautos darba tirgū. Tagad tirgus ir mainīgs un strauji attīstās, un tas liek nepārtraukti apgūt jaunas zināšanas. Jāprot būt elastīgam. Ja gribi būt pieprasīts darbinieks, jāmācās, jāpilnveidojas visu dzīvi. Es lepojos ar savu fakultāti un iegūto specialitāti.

Vilnis Kurklietis, TF 2001. gada absolvents, 
Kesko Agro Latvija Lopkopības nodaļas vadītājs (2005. gada jūnijs).

 

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskā fakultāte ir paraugs tam, ka tieksme pēc izcilības var būt labs sabiedrotais, jo liek izvirzīt augstus mērķus un neļauj stāvēt uz vietas, kā rezultātā Latvija ir ieguvusi modernu, teicamas kvalitātes studiju nodrošinājumu.

Augstākās izglītības padomes priekšsēdētāja, 
akadēmiķe Baiba Rivža (2005. gada jūnijs).