Pārlekt uz galveno saturu

Jaunais studiju gads 4. septembrī – Imatrikulācijas akts

Attēla autors: No LLU arhīva

Šogad jaunais studiju gads tiks atklāts 4. septembrī plkst. 9.00, kad Jelgavas pils pagalmā pulcēsies pirmā kursa studenti, mācībspēki, darbinieki un viesi, lai kopā atzīmētu jaunā studiju gada sākumu ar svinīgu ceremoniju un universitātei nozīmīgu tradīciju - Imatrikulācijas aktu. Šī tradīcija ir aizsākta 1971. gadā un tās laikā jaunos studentus uzņems LLU lielajā studentu pulkā.

Pirmkursnieki ir aicināti pulcēties pie Jelgavas pils plkst. 8.30, lai gatavotos ieiešanai augstskolas pagalmā kolonnā pa seši noteiktā secībā – Lauksaimniecības fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, Vides un būvzinātņu fakultāte, Tehniskā fakultāte, Veterinārmedicīnas fakultāte, Informācijas tehnoloģiju fakultāte un Meža fakultāte.

Svinīgās ceremonijas laikā pirmkursniekus, mācībspēkus, darbiniekus un viesus uzrunās, un ar jaunā studiju gada sākšanos sveiks LLU rektore Irina Pilvere, studiju prorektors Aigars Laizāns, fakultāšu dekāni un LLU Studējošo pašpārvaldes (SP) vadītājs. Līdz ar studentu himnas "Gaudeamus" atskaņošanu, jaunieši tiks oficiāli imatrikulēti, kļūstot par pilntiesīgiem LLU studentiem.

Pēc svinīgās ceremonijas studenti un mācībspēki tiek aicināti piedalīties 2012. gadā aizsāktajā tradīcijā - Akadēmiskā ceļa veidošanā, kur gājēju celiņā tiks guldīta 30x30 cm liela bruģakmens plāksne ar gada skaitli. Akadēmiskais ceļš kalpo gan kā simbols izaicinājumiem un šķēršļiem ceļā uz augstāko izglītību, gan kā vieta, kur pēc gadiem satikties un salidojumos gremdēties atmiņu stāstos.

4. septembrī katru pirmkursnieku LLU Studējošo pašpārvalde (LLU SP) iepriecinās ar LLU studiju gada plānotājiem, kur ir apkopoti nozīmīgākie pasākumi universitātes dzīvē, kā arī informācija par dažādām studiju un ārpus studiju iespējām, fakultāšu un struktūrvienību kontaktinformāciju, Jelgavas pils un Jelgavas pilsētas karti. Pirmkursniekiem šī būs svētku diena, tādēļ nebūs jāapmeklē lekcijas, bet vecāko kursu studentiem ar 4. septembri sāksies nodarbības.

Lai Imatrikulācijas akts norisinātos veiksmīgi, tad katru gadu kāda no LLU fakultātēm ir atbildīga par norises kārtību, šogad šis pasākums tiek uzticēts Lauksaimniecības fakultātei.

Pievienots 24/08/2017